Hoşgeldiniz Bugün 24 Haziran 2018 Pazar

Ozon Jeneratörü ile üretilen Ozon Zararları varmıdır?

Ozon Jeneratörü ZararlarıOzon jeneratörü zararları varmıdır yokmudur? Okuyucularımızın bilgilendirmek ve bilinen yanlışları düzeltmek istedik bu yazımızda. Ozon çok sayıda faydasının yanı sıra aslında tehlikeli ve zehirli bir gazdır. Ayrıca ozon son derece aşındırıcı bir gaz olup uyglanacağı ortamlarda sızdırmazlık elemanları ozona dayanıklı malzemelerden seçilmelidir. Fakat gerekli tüm emniyet önlemleri alınarak işinin uzmanı firmalarca kurulan ozon sistemlerinin tehlikesi bulunmamaktadır. Ozon sistemi kurulan işletme personeli eğitilerek Ozon sistemleri daha güvenli bir hal alır. Buradan Ozon jeneratörü zararları nedir? sorusuna cevabımız uzman firmalarca gerekli tedbirler alınarak kurulmuş bir ozon sistemi sayesinde Ozon Jeneratörü tarafından üretilen ozon gazının zararının olmadığını söyleyebiliriz.

Ozon Jeneratörü hakkında internetten bilgi ve fiyat bilgisi edinmeye çalışmak bilmediğiniz bir konuda yanlış kararlar almanıza sebep olur. Çünkü hem konu hakkında az bilginiz vardır ve karşılaştırma olanağınız yoktur hem de fiyat kavramı sizin nasıl bir ozon sistemi kurma isteğinize göre değişir.

İşin özü satın alacağınız ozon sisteminin, ozon sistemi konusunda uzman firma tarafından kurulması ve işletmenizin gereken eğitimden geçirilmesidir. Bu şekilde sağlıklı bir şekilde çalışan ozon sistemine sahip olabilir ve ozonun çok sayıda faydasından yararlanabilirsiniz. Çok sayıda faydasından dolayı Ozon jeneratörü kullanımı Türkiye 'de yaygınlaşmaktadır. Çünkü Ozon bildiğimiz oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Peki ozon jeneratörü ozonu nasıl üretir. Kuvvetli bir elektriksel alandan oksijeni zengin bir gaz geçirilerek yoğun enerji ile bazı oksijen molekülleri parçalanır. Oksijen atomları oluşur ve diğer oksijen molekülleriyle birleşerek 3 oksijen atomlu ozon molekülünü oluşturur. Ozon depolanamayan bir gaz olduğundan nerede lazım ise orada ozon jeneratörü tarafından oluşturulur. Ozon üretim işlemi sırasında ısı açığa çıkmakta ve jeneratör ısınmaktadır. Bu nedenle büyük kapasiteli ozon jeneratörleri uygun özellikte soğutma suyu ile sürekli soğutulurken küçük kapasiteli ozon jeneratörleri ise hava soğutmalı olarak çalışırlar.

İnternet sitemiz sayesinde ekonomik ozon jeneratörlerine form doldurup uzman ekipler aracılığı ile ücretsiz danışma hizmeti alarak nasıl bir ozon sistemine ihtiyaç duyduğunuzu belirtebilir ve size uygun ozon sistemi çözümlerine ulaşabilirsiniz.