Hoşgeldiniz Bugün 20 Nisan 2018 Cuma

Ozon Jeneratörü, Ozon Makinesi, Ozon Cihazı Nedir? Nasıl Çalışır? Yapımı ve Fiyat Listesi

Ozon jeneratörü kelimesini sıkça duyar olduk hayatımızda. Ozon jeneratörü nedir şeklinde aramalar yapar olduk internette. Hatta biraz daha ileri gidip internette ozon jeneratörü yapımı, şeklinde arama yapanlara, ozon jeneratörü çalışma prensibi ve ozon jeneratörü nasıl kullanılır ve nasıl çalışır şeklinde internetten araştırarak öğrenmek isteyenlere şahit olduk. Ozon jeneratörü yararları çok sayıda olmakla beraber öncelikle konunun kavranabilmesi için öncelikle ozon yapısından bahsetmek gerekiyor. Bildiğimiz gibi 2 oksijen atomu bir araya geldiğinde içtiğimiz su oluşmaktaydı. İşte bu iki oksijen atomuna 3. oksijen atomunu ekleyerek Ozon (O3) oluşturulmaktadır. O3 kimyasal bileşiği Ozon jeneratörü sayesinde oluşturulmaktadır.

Ozon Jeneratörü hakkında internetten bilgi ve fiyat bilgisi edinmeye çalışmak bilmediğiniz bir konuda yanlış kararlar almanıza sebep olur. Çünkü hem konu hakkında az bilginiz vardır ve karşılaştırma olanağınız yoktur hem de fiyat kavramı sizin nasıl bir ozon sistemi kurma isteğinize göre değişir.

Ozon jeneratörü sayesinde iki atomlu normal atmosferik oksijene bir tane daha oksijen ekleyerek çok yüksek enerji taşıyan ozon oluşturulmaktadır. Ozon bir gaz olup oda sıcaklığında rengi yotur ve kendine özgü kokusu vardır. Atmosferde bulunan en önemli gazlardan biridir ve dünyamızdaki biyolojik dengeyi korumaya yardımcı olur. Zararlı ışınları engeller. Asla, yanlış bilindiği gibi havamızda "kirlilik yaratan bir gaz değildir. Dünyada yaşamı mümkün kılar.

Ozonun çok güçlü okside etme ve çok etkili dezenfekte etme özelliği sayesinde Ozon jeneratörü kullanımı Türkiye 'de yaygınlaşmaktadır. Dünyaca ünlü içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak ozon kullanılmaktadır. Ozon, aktif oksijen olarak bilinir ve en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir.

“Ozon Sistemleri” son yıllarda ülkemizde bir çok firma tarafından ticari amaçlar ile bilinçsiz bir şekilde sunulmaktadır. Müşterilerimize ozon sistemleri hakkında en doğru ve en son bilgileri aktarmayı, onları doğru yönlendirmeyi ilke edindik. Herhangi bir ozon sistemi alımadan önce dikkat etmeniz gereklidir. İlk olarak Ozon sisteminden beklentiniz nedir. Bazı firmalar sırf ürünü satmak için ozonu “her şeyin ilacı” gibi gösterir. Bu tür firmalara kesinlikle inanmayın.

Bugün ozonlama ile giderilebildiği iddia edilen bir çok madde için gerçekte pratik bir uygulama mümkün değildir. Ozonun hem teknik hem ekonomik açıdan sorununuza en doğru çözümü getireceğinden emin olun. Örneğin UV ile kolayca dezenfekte edilebilecek bir su için ozonla dezenfeksiyon yapmak, ilk yatırım ve işletme maliyetlerini en az 2,5-3 kat artırmak demektir. Sitemiz Ozon Sistemleri firmalarına ait ürünleri internet aracılığıyla sizlere sunmaktadır. Ozon Jeneratörlerinin ISO 9001 ve ISO 22000 kalite belgeleri mevcut olmalıdır.